اضافه کردن نقشه گوگل به صفحه تماس در وبسایت

امروزه تقریبا در تمامی وبسایتهای معتبر که دارای محل فیزیکی جهت انجام فعالیت های خود هستند، نقشه محل فعالیت در صفحه تماس با ما دیده می شود. برخی نیز به صقحه تماس با ما بسنده نکرده و در صفحه نخست نیز این سرویس گوگل را بکار گرفته اند. پیش تر در نوشته ای تحت عنوان قرار دادن نقشه محل مورد نظر در صفحه تماس وب سایت چگونگی انجام این کار را به صورت دستی از طریق وب سایت گوگل آموزش داده بودم اما با تغییرات سریع گوگل اکنون جای بسیاری از آیکون ها و بطور کلی روال انجام کار تغییر یافته است. در این آموزش قصد دارم سرویس رایگانی را به شما معرفی کنم که تنها با چند کلیک ساده در دو مرحله همه آنچه را که برای استفاده از نقشه گوگل نیاز دارید برای شما فراهم میکند.

طرز استفاده از نقشه گوگل

نام این سرویس کاربردی maps generator است که نتیجه درخواست شما را در قالب یک ویجت برای قرار دادن در وبسایت ارائه میکند. شما بعد از انجام تنظیماتی ساده قطعه کدی را دریافت می کنید که برای استفاده از آن کافیست در محل مورد نظر کپی شود. در ادامه به نحوه انجام تظیمات می پردازیم.

نقشه گوگل در صفحه تماس با ما

گام اول : ساخت ویجت نقشه گوگل

 • Title :در بخش عنوان، شما باید نام شرکت، فروشگاه و بطور کلی عنوان محلی را که میخواهید در بالون نقشه نشان داده شود، وارد نمائید.
 • Street :در این بخش، آدرس محل مورد نظر خود را بدون نوشتن نام شهر وارد نمائید. اگر آدرس شما شامل کوچه ها و خیابان های متعددی است، میتوانید آنها را از بخش های بزرگتر به کوچکتر نوشته و با علامت کاما "," از یکدیگر جدا کنید.
 • نکته : توجه کنید که علامت کامای انگلیسی مورد نظر ماست و نه ویرگول فارسی. همچنین میتوانید آدرس خود را به صورت فارسی نیز تایپ کنید اما باز هم برای جداسازی کلمات کیبورد را تغییر حالت داده و از علامت کاما استفاده نمائید.
 • Zip Code :این گزینه چون هنوز به صورت یکپارچه در جهان وجود ندارد، اختیاری است و شما باید مقدار پیش فرض آن را پاک کنید و باکس را خالی بگذارید.
 • City :نام شهر مورد نظر خود را در این قسمت وارد نمائید. دلیل اینکه در قسمت Street باید از ذکر نام شهر خودداری شود، وجود این گزینه است.
 • Map Type :از این بخش میتوانید برای تغییر حالت نمایش تصویر نقشه استفاده کنید. گوگل چهار حالت برای نشان دادن نقشه های خود در اختیار کاربران قرار میدهد :
  1. Roadmap :در این حالت فقط نقشه جاده ها نمایش داده می شود.
  2. Satellite :این گزینه تصویر ماهواره ای که ماهواره گوگل از زمین ثبت میکند را نمایش می دهد.
  3. Satellite with street names :با انتخاب این گزینه تصویر ماهواره ای به همراه اسامی خیابان ها نشان داده خواهد شد.
  4. Terrain :این گزینه محل مورد نظر را به همراه تصاویر جغرافیایی طبیعی شامل پستی بلندی ها، کوه ها و ... نمایش خواهد داد.

wwww.websiteha.com

 • Zoom :هرچقدر مقدار این گزینه را افزایش دهید، مساحت بیشتر اما جزئیات کمتری در نقشه محل مورد نظر خواهید داشت. بهتر است مقدار پیش فرض را بپذیرید چرا که کاربر در صورت لزوم میتواند با اسکرول کردن ماوس بر روی نقشه به زوم مورد نظر خود دست یابد.
 • Map Height :توسط این گزینه میتوانید ارتفاع نقشه را متناسب با محل قرارگیری آن در وب سایت خود تغییر دهید.
 • Map Width :توسط این گزینه میتوانید عرض نقشه را متناسب با محل قرارگیری آن در وب سایت خود تغییر دهید.

گام دوم : دریافت کد ویجت نقشه گوگل

اکنون ویجت شما آماده است و برای دریافت آن کافیست بر روی دکمه سبز رنگ با عنوان Get map widget code کلیک نمائید. با کلیک روی این دکمه پنجره ای باز شده و در آن کد تولید شده طبق تنظیمات شما نمایش داده میشود. برای استفاده از این کد تنها به یک Copy و Paste نیاز دارید!

نظرات (1) -

Loading